Valige aed mis hakkate monteerida
Aedade ehitusplokid
Betoonaia ehitus ja paigaldus

tvoros blokeliu montavimas

Alljärgnev informatsioon - on üldjuhend vajalik aia ehitamiseks kasutades erinevaid süsteemi elemente. Töö tulemuse eest vastutavad investor (tellija) ja töövõtja, kes peavad omama kvalifikatsiooni et, teostamaks ehitus vastavalt kehtivatele ehitusnormidele ja eeskirjadele.

 

Piirdeaia müürikivid: vaivundament koos vaiadega iga 2-2,5m. Vaiade sügavus 1.2-1,5m. Piirdeaia vundamendi (resti) laius sõltub plokkidelaiusest. Valu on vajalik armatuuriga tugevdada kogu valu k& otilde;rguselt. Soovitame tugevdada ka restidevahelist vaiavundamenti (rest). Valmistatud pinnale paigutame müüritise elementid täites need tiheda plastilise betooni kihiga.
Piirdeaia postid: sügavus 1,2-1,5m., Läbimõõt ≥200mm. Vundamenti posti sügavus võib varieeruda vastavalt müürikivide suurusele. Valatud vundamendil on vajalik armeerimine läbi terve posti või masti kõrguse. Plokid paigutatakse ettevalmistatud alusele, mis valatakse üle tiheda plastilise betooni kihiga. Mõnda süsteemid plokke (G1, G2) soovitame betoneerida etapiliselt sammuga 4-5 plokki. Sellega väldite suure surve tõttu betoonimassi läbitilkumist alumiste betoonblokkide õmblusjoontest.

 

 

 aedade ehitamiseks

 

Aia ehitus algab vundamendist. Vundamendi sügavus ei toihi olla väiksem kui maa külmumise sügavus. Valatud vundamendil on armeerimine vajalik kogu posti kõrguselt. Ettevalmistatud alusele paigutakse  müüritise elemendid, täites need tiheda plastilise  betooniga,  pärast seda paigaldakse  aiapostid, mis on samuti valatakse täis plastilise betooni kihiga. Piirdeaia müürkivide ja postide peale  paigaldatakse varikatused, kasutades montaazi liimi või tsementmörti. Betoon ja betoontooted sisaldavad lupja, seetõttu  võivad tekkida välispinnale valged lubjaplekid. Kaltsium hüdraat ja kondensaat vesi võivad reageerida õhus leiduvate tsüsihappegaasidega  ja kaltsiidi  kujul ilmuda  plokkide pinnale. Mördijäägid, mustus  ja tekkitanud  lubjaplekid eemaldatakse nõrga soolhappe lahusega või teistega kaubanduses saada olevate  puhastusvahenditega. Sellisel  moel paigaldatud piirdeaeda võib  peale ühe  kuu möödumist, heade ilmastikuolude korral  (õhutemperatuur> + 15 ° C),  immutatada.        

 

Pakkume RESIL immutusainet betoon- toodetele.

 

BLOKIDEPAIGALDUSE  VIDEOJUHENDMadalamate seinte koos postidega paigaldamine ilma betoonitöödeta. AEDADE PLOKID - RO / BES

 

Aluzinc lippaiad
Aluzinc lippaiad, ehitus ja paigaldus

aia ehitamisek

Aluzinc moodulaia paneelid paigaldatakse metall- või betoonpostidele kasutades erikinnitusdetaile. Kinnitused on valmistatud külma ja kuumuskindlast nailonist, mis on komplektis isepuurivate kruvidega (metallpostile). Tarviku kinnitamisel betoonipostidele  soovitame kasutada nailonpinnaga puitkruve. Kasutades neid kinnitusvahendeid on võimalus paigaldada neid tarvikuid isegi, kui on olemas pikkuste erinevus (2-3 cm).

 

 

 

 

Metallist postide paigalduse juhend (VIDEO )

Aia sokli paigalduse juhend (VIDEO)

Aluzinc
horisontaalaiad
Aluzinc horisontaalaiad, ehitus ja paigaldus

Aiapaneeli montaaž C profiilidega. Kaks paigaldus varianti.  


 


Varbmetallaiad
Varbmetallaiad, ehitus ja paigaldus

tvora montavimas

Piirdeaia paneelid paigaldatakse metall- või betoonaia külge erilisega kinnitustega. Kinnituste komplektis on spetsiaalsed kruvid metallpostidele. Betoonposti külgev kinnitamiseks  soovitame kasutada nailonpinnaga puitkruvisid. Neid kinnitusvahendeid kasutades on võimalus paigaldada need tarvikud isegi kui olemas pikkuste erinevus (2-3 cm).

 

 

 

Metallist postide paigalduse juhend (VIDEO)

 

Aia sokli paigalduse juhend (VIDEO)

Horisontaal metallaiad
Horisontaal metallaiad, ehitus ja paigaldus

aia ehitus

Piirdeaia paneelid paigaldatakse metall- või betoonaia külge erilisega kinnitustega. Kinnituste komplektis on spetsiaalsed kruvid metallpostidele. Betoonposti külgev kinnitamiseks  soovitame kasutada nailonpinnaga puitkruvisid. Neid kinnitusvahendeid kasutades on võimalus paigaldada need tarvikud isegi kui olemas pikkuste erinevus (2-3 cm).

 

 

Metallist postide  paigalduse juhend (VIDEO)

 

Aia sokli paigalduse juhend (VIDEO)

Puitaiad Thermowood
Puitaiad, "Thermowood" ehitus ja paigaldus

puitaiad ehitus

Aluzinc moodulaia paneelid paigaldatakse metall- või betoonpostidele kasutades erikinnitusdetaile. Kinnitused on valmistatud külma ja kuumuskindlast nailonist, mis on komplektis isepuurivate kruvidega (metallpostile). Tarviku kinnitamisel betoonipostidele  soovitame kasutada nailonpinnaga puitkruve. Kasutades neid kinnitusvahendeid on võimalus paigaldada neid tarvikuid isegi, kui on olemas pikkuste erinevus +/- 2 cm.

 

 

 

Metallist postide paigalduse juhend (VIDEO)

Aia sokli paigalduse juhend (VIDEO)

WPC puitkomposiit aiad
PVC ja WPC komposiit piirdeaiad, ehitus ja paigaldus

aialaud paigaldusPiirdeaia paneelid paigaldatakse metall- või betoonaia külge erilisega kinnitustega.

 

Vältimaks WPC komposiidi paisumise tagajärgi (temperatuurikõikumiste tõttu) soovitame mudelite WPC Z ja WPC H puhul kasutada kinnitusdetailidega komplektis olevaid vedruseibe. Mutreid ei soovitata liiga tugevasti kinni keerata. Seib peab andma ühenduskohale täiendavat vabadust. 

 

Kinnituste komplektis on spetsiaalsed kruvid metallpostidele. Betoonposti külgev kinnitamiseks soovitame kasutada nailonpinnaga puitkruvisid.

 

Neid kinnitusvahendeid kasutades on võimalus paigaldada need tarvikud isegi kui olemas pikkuste erinevus +/- 2 cm.

 

aiapaneeli kinnitused

Metallaiad
tvoros
Duplex
Metallaiad Duplex, ehitus ja paigaldus

sepisaiad

Piirdeaia paneelid paigaldatakse  metall- või betoonaia külge erilisega kinnitustega. Kinnituste komplektis on spetsiaalsed kruvid metallpostidele. Betoonposti külgev kinnitamiseks  soovitame  kasutada nailonpinnaga puitkruvisid. Neid kinnitusvahendeid kasutades on võimalus paigaldada need tarvikud isegi kui olemas pikkuste erinevus (1-2cm).

 Metallist postide paigalduse juhend (VIDEO)

Aia sokli paigalduse juhend (VIDEO)


Metallaiad HDG
Metallaiad HDG, ehitus ja paigaldus

Aia paigaldamine

 

 

 

Piirdeaia paneelid paigaldatakse metall- või betoonaia külge erilisega kinnitustega. Kinnituste komplektis on spetsiaalsed kruvid metallpostidele. Betoonposti külgev kinnitamiseks  soovitame  kasutada nailonpinnaga puitkruvisid. Neid kinnitusvahendeid kasutades on võimalus paigaldada need tarvikud isegi kui olemas pikkuste erinevus (1-2cm).

 

 

 

Metallist postide paigalduse juhend (VIDEO)

Aia sokli paigalduse juhend (VIDEO)

Sukos Verticale B/C
Aiapaneelide Verticale C paigaldus

AIAPANEELIDE SUKOS VERTICALE C VIDEO PAIGALDAMISJUHEND.


 

Paneelaiad
3D, 2D
Paneelaiad 3D, 2D, ehitus ja paigaldus

paneelaiad paigaldusPiirdeaia paneelid paigaldatakse metall-või betoonpostile erilise kinnituste abil. Kinnitusklambrid on saadaval PVC tihendiditega, mis vähendab tarvikute kahjustumise tõenäosust paigaldamise ajal. Kinnitusklambritesse on spetsiaalselt valmistatud 2 cm laiune auk. See võimaldab paigaldada tarvikuid isegi kui on olemas pikkuste erinevus. Kasutatakse alguse ja lõpu nurki ja mitmekülgseid kinnitusi. Universaalseid (Small) kinnitusi  kasutatakse tarvikute monteerimisel mittestandardsete mõõtmetega postidele või teistele pindadale.

 

Kinnituste kogus 1 postile, vastavalt tarviku kõrgusele:
Piirdeaia tarvik H630-1230mm: 2 kinnitust
Piirdeaia tarvik H1530-1730mm: 3 kinnitust
Piirdeaia tarvik 1930-2430: 4 kinnitust


 

aiad kinnitus

  

 


Vahed 60x40mm postide vahel kui monteeritakse ilma kokkupandava aia vundamendita: 253cm


Vahed 60x40mm postide vahel kui monteeritakse aia sokliga:
Aia sokkel DX20 - 249cm: vahe 256cm.
Aia sokkel ECO20 - 249cm: vahe 252cm.

Aia sokkel DX30 - 249cm: vahe 256cm.
Aia sokkel ECO30 - 249cm: vahe 252cm
Aia sokkel DOX20 - 200cm: vahe 207cm.

Aia sokkel DOX20 - 247cm: vahe 254cm
Aia sokkel XPS30 - 250cm: vahe 252cm.
Aia sokkel DOPL25 - 247cm: vahe 254cm.

 

Metallist postide paigalduse juhend (VIDEO)

Aia sokli paigalduse juhend (VIDEO)

Aia sokkel
Aia sokkel, ehitus ja paigaldus

Betoonis vundamendi elemente saab paigaldada maapinnale või neid kaevates maasse. Soovitame kaevata mitte rohkem kui 10 cm. Postid tuleb betoneerida vähemalt 80cm maasse. Nõlvadega maatükkidel saab kasutada kokkupandavat aiavundamente, kui 2,5 m kõrguse vahe ei ületa 20 cm.       

 

 

aia sokkel

 

Süsteemile  DX20, DOX20 sobivad ristkülikukujulised metallpostid: 60x40mm, 60x60mm, ü mmargused 60mm, 60x80mm.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sokkel paigaldus

 

 

 

aia sokli paigaldus

 

 

 

 

Süsteem  ECO20, ECO20 Premium, ECO30 Premium, XPS30 on universaalne lahendus. Kasutades neid kokkupandavaid vundamendi süsteeme, saab äärekive paigaldada erinevates suurustes metallist või betoonist postitega. Metallist kinnitusvahend kruvitakse metallpostide külge, kuhu hiljem paigaldakse aia sokkel.

 

 

 

 


 

 

 

betoonist sokkel


 Postide vahed aia sokli paigaldamisel


  Betooniliste ühendustega LDP                                Metallühendustega ECO


Vundamendi pikkus 2000mm: vahe 2070mm    Vundamendi pikkus 2000mm: vahe 2020mm
Vundamendi pikkus 2470mm: vahe 2540mm    Vundamendi pikkus 2470mm: vahe 2490mm
Vundamendi pikkus 2490mm: vahe 2560mm    Vundamendi pikkus 2490mm: vahe 2520mm

Vundamendi pikkus 2500mm: vahe 2570mm    Vundamendi pikkus 2500mm: vahe 2520mm

Aiapostid
Aiapostide ehitus ja paigaldus

Aiapostide paigalduse VIDEO 

Aia sokli paigalduse VIDEO


Aiapostid on võimalik betoneerida maasse. Paigaldamisel maasse saab kasutada kokkupandavat aia vundamenti. Ettevalmistatud alusele paigaldamiseks pakkume metallist plaadiga poste.

Aiapostide paigalduse

 

 

Pakume ka maasse löödavaid 60mm ümmargusi  GALFAN poste. See süsteem sobib võrkaiale ning s& auml;ästab aega ja raha. Aiapostide sisselöömine  on eriti oluline põllumajandustootjatele kes teevad metsa ja põllupiirdeid ning tarastavad  suuri  alasid  Rendime tööriistup postide paigutamiseks.

60x40mm või ümmalrgused 60mm GALFAN postid 5%AL aliuminium + 95%ZN tsinki kattega teenivad 3 korda kauem. 

 


metallpost&

 

 

 

 

Aialindid 190mm
Aialintide kinnitamine H190mm klipsidega

 

Aialintide kinnitamine H190mm klipsidega Classic 790 g/m² või Smart 700 g/m² VIDEOJUHEND


 

Aialintide kinnitamine klipsidega

Aialindid Simple line
Aialindi Simple Line paigaldamisjuhend


 

 

Blix LED postid
LED lampidega aiapostide paigaldamine

LED LAMBIGA AIAPOSTIDE PAIGALDAMISE VIDEOJUHEND


 

Liugvärava paigaldus
stumdomu_vartu_montavimas.jpg
Tiibvärava paigaldus
dviveriu_vartu_montavimas.jpg
Väravaautomaatika paigaldus
automatikos_montavimas.jpg
Aia paigaldus
tvoru_montavimas.jpg